O autorze
Trochę inwestor, początkujący przedsiębiorca, zaciekawiony gospodarką i polityką.

Miejsce spotkań inwestorów - konferencja WallStreet

Na początku czerwca w Zakopanem miała miejsce konferencja „WallStreet” organizowana przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII). W tegorocznej edycji wzięło udział prawie 900 uczestników, ponad 80 spółek i blisko 50 prelegentów (analityków, ekonomistów i dziennikarzy) m.in. gościem specjalny był Birger Schäfermeier światowej sławy trader. Tegoroczna Konferencja WallStreet to już 16 edycja największego spotkania inwestorów w Polsce.

Główna część konferencji trwała trzy dni ale bezpośrednio dzień przed rozpoczęciem WallStreet odbyło się dodatkowe spotkanie pt: „Dzień Nowych Rynków”, które dotyczyło rynku NewConnect. Wszystkie dni zapełnione od wczesnych godzin porannych do wieczora profesjonalnymi wykładami, panelami dotyczącymi kwestii giełdowych, finansowych i gospodarczych, a także interesującymi prezentacjami. Po wykładach przerwy w trakcie których uczestnicy wymieniali się poglądami na temat wykładów. Dla wielu uczestników ważnym punktem są wieczorne kolacje w trakcie których nawiązują się nowe kontakty. Jak co roku wieczór uatrakcyjniają występy artystyczne. W tym roku był to niesamowity występ kabaretu Hrabi.

Uczestnikami WallStreet są inwestorzy aktywni na rynku kapitałowym ale także osoby, które dopiero stawiaj swoje pierwsze kroki. Konferencja jest więc kierowana do wszystkich bez względu na poziom wiedzy. WallStreet to jedyne wydarzenie na którym można w jednym miejscu i czasie spotkać się z zarządami spółek, które mamy w portfelu lub obserwujemy. Porozmawiania z analitykami o metodach analizy i ekonomistami o sytuacji na rynku. Spotykamy również innych uczestników konferencji z którymi podzielimy się poglądami i doświadczeniem.

Jak dużym i ważnym wydarzeniem jest WallStreet nie tylko wśród inwestorów ale dla całego rynku świadczy obecność Prezesów i Zarządów: Giełdy Papierów Wartościowych, Komisji Nadzoru Finansowego oraz Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych czyli głównych instytucji w Polsce tworzących rynek. Nie brakuje również przedstawicieli większości domów maklerskich. WallStreet powoli staje się wydarzeniem jeśli już takim nie jest na którym każdy inwestor powinien się pojawić przynajmniej raz.


Kilka dni w przepięknej górskiej scenerii daje każdemu możliwość odpocząć, zweryfikować swoje strategie i zastanowić się nad kolejnymi inwestycjami.
Trwa ładowanie komentarzy...